Manifestacja w obronie Wilczych Dołów - Marsz Nierówności

Ponad 200 osób wzięło udział w proteście przeciwko bezkompromisowemu parciu kierownictwa miasta do zbudowania na Wilczych Dołach przewymiarowanego zbiornika przeciwpowodziowego.


Protest rozpoczął się na Rynku w Gliwicach o godzinie 17.00. Pojawiły się transparenty, flagi, bannery, kolorowe ubrania. Po przywitaniu zgromadzonych, organizatorzy zarządzili uformowanie kolumny i rozpoczął się marsz pod budynek Urzędu Miejskiego.


Manifestujący wznosili hasła, zdecydowanie kulturalne i pokojowe. Dominowały "ratujmy Wilcze Doły" i "wierzę w nietoperze". Niektórzy nawet się przebrali za chronione gatunki nietoperza. Pod Urzędem Miasta organizatorzy odczytali postulaty mieszkańców, za co otrzymali brawa. Na zakończenie, w ramach happeningu, "wilczodołowe" przebranie otrzymały gliwickie fauny. Pomimo niesprzyjającej aury w proteście wzięło udział ponad 200 osób, choć są to dopiero wstępne szacunki.


Wśród protestujących obecni byli działacze społeczni, radni i politycy. Manifestację wsparli między innymi radni Rady Miasta Gliwice: Katarzyna Kuczyńska-Budka, Agnieszka Filipkowska, Łukasz Chmielewski, Tomasz Tylutko; radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski.


Zobacz relację live z wydarzenia:

Część I - na Rynku: [LINK]

Część II - pod Urzędem Miasta: [LINK]


Galeria:Zapisz się do naszego Newslettera

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich

na lata 2018-2030 PROO”.