Zacznijmy OdNowa

Drodzy Gliwiczanie,

oddajemy w Wasze ręce nowy portal o naszym mieście. Nie jest to jednak typowa strona informacyjna, jakich wiele - nasz portal koncentruje się na tym, co najważniejsze dla naszej lokalnej społeczności, demokracji, jakości życia publicznego. A dzieje się wiele.

Nasz samorząd lubi sam o sobie mówić, że jest dobrze poukładany, świetnie zarządzany, sprawny i efektywny. Niestety, raz po raz na tym wizerunku pojawiają się rysy. Przez wiele lat wspólnie przyglądaliśmy się tym rysom, a po ich zbadaniu odkrywaliśmy, że jakość naszej lokalnej demokracji pozostawia wiele do życzenia. Nieetyczne działania, niegospodarne decyzje, brak poszanowania lokalnej społeczności, nieefektywne i nielogiczne procedury i rozwiązania prawne - to elementy, którym można przeciwdziałać przez aktywne uczestnictwo w tych procesach, i to właśnie będziemy robili w ramach Gliwice OdNowa.


Wszystkie treści będziemy dzielić według następujących obszarów: polityka lokalna, finanse miasta, jawność, analizy i raporty. W ramach tych kategorii publikować będziemy szereg artykułów i opracowań dotyczących:

  • pracy Rady Miasta i komisji RM,

  • procesu stanowienia prawa lokalnego,

  • konsultacji społecznych i dialogu władz z mieszkańcami,

  • finansów publicznych, w tym rejestru umów,

  • inwestycji o kluczowym znaczeniu dla miasta,

  • jawności życia publicznego.

Bądźcie z nami, chcemy żebyście aktywnie uczestniczyli w tworzeniu treści naszego portalu. Chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu.


Redakcja

Zapisz się do naszego Newslettera

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich

na lata 2018-2030 PROO”.